Repertoár

 

Léčivé divadlo – PREMIÉRA – “DAR Z NEBES”

plakat_Lecive_divadlo15.9. premiéra představení Léčivého divadla „DAR Z NEBES“ příběh radosti, který začal slzami. Účinkuje : Gabriela Filippi s hudebním doprovodem. Host: Viliam Poltikovič – dokumentarista a spisovatel.

 

 

 

 

 

 

Léčivé divadlo Gabriely Filippi: Chlapec, který viděl pravdu

chlapec, ktery videl pravduHosté se mění v každém představení, aktuální nabídku najdete v programuhttp://www.lavka.cz/divadlo/program/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andělé v mém srdci

andele-v-mem-srdci_300x420px

Hosté se mění v každém představení, aktuální nabídku najdete v programu: http://www.lavka.cz/divadlo/program/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DIVADLO JAROSLAVA DUŠKA 

Čtyři dohody – kniha moudrosti starých toltéků

 

Autor: Jaroslav Dušek
Předloha : Don Miguel Ruiz
V hlavní roli tohoto divadelního představení je Jaroslav Dušek
Spoluúčinkují: Alan Vitouš a Pjér La Š´éz

Popis knihy: Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Anotace: nehřešte slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky, dělejte vše, jak nejlépe dovedete.
Hra je zpracována velmi odlehčeně, promítne se v nadsázce, volně zpracovaná, improvizujeme.

 

 

 

 

 

 

Pátá Dohoda

 

Autor: Jaroslav Dušek
Předloha: Don Miguel Ruiz
V hlavní roli tohoto divadelního představení je Jaroslav Dušek
Spoluúčinkují: Alan Vitouš a Pjér La Š´éz

Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.

 

ŘECKÝ VEČER 

MARTHA A TENA ELEFTERIADU

Řecké večery na Lávce s Marthou a Tenou Elefteriadu už mají svou tradici. Kromě jejich zpěvu může zaznít i charakteristický řecký lidový nástroj buzuki – Kostas Charalambidis a kytara – Kostas Charalambidis. Tanečníci z kurzů řeckých tanců si zde mohou vyzkoušet, co všechno se už naučili.

Řecké večery na Lávce jsou otevřeny i širší veřejnosti, která se může kromě energické muziky, tanců a zpěvu Marthy a Teny, pokochat exkluzivním výhledem na hrad, parníky na Vltavě a Karlův most. 

 

 

 

 

 

 

SVATOUŠEK

Norbert Silberbauer
DNE: 19.2.2016

Čestnému kostelníku, který pracuje přes den v tiskárně, se přihodí jedné neděle v kostele nehoda. Ozve se prasknutí, spadne na něj dvousetkilový pískovcový anděl a zabije ho.

Tento zbožný muž žil celý život podle Desatera a znal všech dvanáct apoštolů jménem, v počítači měl jako výchozí stránku web kardinála, aby si každé ráno vychutnal kliknutím myši jeho úsměv.

Na hřích prostě nebyl čas. Teď je mrtvý a čeká na zmrtvýchvstání, na nanebevstoupení, ale nic se neděje. Zarezervoval si cestu, sbalil kufr, zaplatil účet, ale autobus nikde. Čeká na svého anděla, který ho má vést ke Spasiteli, je však stále více zklamán a čekání se mění v rezignaci. Retrospektivně si rekapituluje svůj život, přičemž se začínají vynořovat jeho hříchy.

V titulní roli: Otmar Brancuzský

Režie: Světlana Lazarová

Produkce: GOLDEN ARCHER PRODUCTIONS

www.archer.cz